ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5475645
*
nr 547 5645
Spegel
Empirestil, höjd: 83
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 17:41:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 07:53:02
1
1.000 kr
20/10 10:44:17
2
1.200 kr
20/10 17:22:06
3
1.200 kr
20/10 17:22:45
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 547 5645
Spegel
Empirestil, höjd: 83
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 07:53:02 | 1 | 1.000 kr |
20/10 10:44:17 | 2 | 1.200 kr |
20/10 17:22:06 | 3 | 1.200 kr |
20/10 17:22:45 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27